Як правильно фотографувати?

Ви придбали сучасний цифровий фотоапарат, але поки не маєте уявлення про правила його використання та основних принципах фотозйомки?Ви придбали сучасний цифровий фотоапарат, але поки не маєте уявлення про правила його використання та основних принципах фотозйомки? Якщо ви новачок, пам’ятайте, що фотографія — це нелегке мистецтво і для того, щоб оволодіти ним, вам доведеться вивчити теорію. У цій статті ми постараємося ввести вас в курс справи і дати безліч порад, які ви зможете застосувати на практиці в найближчому майбутньому. Також наші інструкції стануть корисні для любителів, не прагнуть займатися фотографією на професійному рівні.

Як правильно фотографувати людей

Перед тим як почати зйомку визначитеся, як ви хочете фотографувати модель: в повний зріст, портрет до пояса або просто особа. Зважившись зняти людини в повний зріст, пам’ятайте, якщо ви хочете уникнути спотворень в пропорціях, то камера повинна розташовуватися на рівні живота. Для портрета по пояс камера знаходиться на рівні грудей або підборіддя. Знімок особи потрібно робити, тримаючи камеру перед очима.

Висвітлення відіграє значну роль при створенні знімка. За допомогою правильного освітлення можна приховати недоліки в зовнішності моделі і виділити її гідності. Наприклад, для людини з красивими вилицями підійде світло зверху, так тінь опуститься вниз на вилиці і зможе промальовувати їх контур. Але потрібно стежити за тим, щоб не виникло великий тіні від носа, для цього використовуйте відбивачі.

Зйомка в домашній обстановці

Однозначно при домашньої зйомці в кадрі будуть присутні предмети інтер’єру. Скористайтеся цим. Попросіть свою модель присісти на стілець або крісло, сперся на стіл або т.д.

Непогані знімки виходять при зйомці людини, що сидить або лежить прямо на підлозі. Для фотографій такого плану можна підібрати велика кількість вигідних ракурсів.

Зйомка на вулиці

Ранкові або вечірні години є найбільш підходящими для зйомки на вулиці. В цей час доби світло неуважний, а кольори заходу або світанку обов’язково доповнять знімок чарівністю.

Проводячи зйомку на вулиці, скористайтесь тінню від будівель чи дерев. Так малюнок стане набагато жвавіше.

Не обов’язково розташовувати людини в самому центрі знімка. Рушите його до краю зображення і злегка розгорніть обличчя. Такий знімок повинен вийти дуже гармонійним.

Як правильно фотографувати дітей

Діти — дуже енергійні та активні моделі. Для зйомки дітей слід відмовитися від примусових команд і складних поз. Також дуже важливо враховувати характер і темперамент дитини. Якщо цього не зробити, то можна створити досить неприємну атмосферу, обличчя дитини стане кислим, а поза так і буде виражати, що зйомка сильно набридла.

Як правильно навчитися фотографувати:

 • Визначте точку, з якої ви будете вести фотозйомку і фон для дитячих знімків. Перед зйомкою підготуйте місце, де будете фотографувати дітей. Вибирайте місця, в яких ви зможете тримати зйомку під контролем. Постарайтеся виключити місця, де дитина може сильно відволіктися.
 • Запасіться смішними пичками і хорошими дитячими жартами, щоб розвеселити модель.
 • Подбайте про те, щоб все необхідне обладнання було при собі.
 • Навчіться подумки представляти картинку, яку хочете побачити на майбутньому знімку.
 • Як правильно фотографувати портрет Міняйте перспективу

  Портрети зняті з рівня очей і грудей виглядають банально і нудно. Спробуйте змінити кут зйомки за своїм бажанням. Ризикніть встати високо над моделлю або навпаки опуститися дуже низько, нетрадиційний кут зйомки здатний залучити до себе зацікавлені погляди.

  Зверніть увагу на напрям погляду моделі

  Напрям погляду людини, зображеного на фотографії, може сильно вплинути на настрій і зміст знімка. На більшості фотографії погляд персонажа дивиться в камеру, чому б не піти проти стереотипів?

 • Погляд минає за межі кадру. Попросіть модель подивитися на щось, що буде поза досяжністю вашої фотокамери. Знімок моментально придбає інтригу і зацікавить глядача діями, які можливо відбувалися поза кадром і про які вони можуть тільки здогадуватися. Особливо загадково при такому погляді буде виглядати якась емоція на обличчі моделі, наприклад, посмішка, подив або жалість.
 • Погляд залишається в межах кадру. Якщо в кадрі присутні дві людини, попросіть їх подивитися один одному в очі. Коли роль другої моделі грає тварина або який-небудь предмет, нехай модель зверне на нього свій погляд. Цей момент може створити невелику історію в знімку.
 • Порушуйте правила композиції

  Професійні фотографи часто розповідають про те, що завдяки порушень строгих правил композиції, деякі з їхніх знімків мають великий успіх.

  Не бійтеся експериментувати зі світлом

  Можливості світла практично безмежні. Висвітлюючи модель з певного боку, можна розкрити цікаві риси її обличчя, які були непомітні при звичайному світлі.

  Нехай модель буде в русі

  Рух в кадрі — це цікаво! Фотографії, на яких модель завмерла немов статуя, дуже стандартні і не викликають великого інтересу. Запропонуйте моделі підстрибнути вгору або різко повернутися. Буває, що деякі люди більш фотогенічні і природні в русі.

  Щирість

  Дуже важливо подбати про те, щоб фотографія вийшла природною і гармонійною. Тому ваша задача буде полягати в розкріпачення моделі, дозвольте їй розслабитися і відчути себе при зйомці максимально комфортно. Нехай емоції на портреті будуть виглядати відвертими і правдивими.

  Як правильно фотографувати цифровим фотоапаратом Canon, Nikon — як правильно фотографувати

 • Сучасними цифровими фотоапаратами дуже легко управляти. Все, що вам потрібно — це включити фотоапарат і почати робити знімки. Не варто боятися, зробіть безліч знімків, а потім перегляньте їх на комп’ютері, щоб виявити свої помилки і самі слабкі сторони.
 • Обов’язково вивчіть інструкцію до фотоапарата і користуйтеся їй при необхідності. Так ви зможете швидко вирішити виниклі труднощі в управлінні фотоапаратом.
 • Режими фотозйомки — основна річ, яку необхідно буде освоїти. Ніхто не заважає вам користуватися автоматичним режимом, але при поганому освітленні та рух об’єктів, якість знімка може виявитися дуже низькою.
 • Відео «як правильно фотографувати»

  Якщо наших інструкцій вам здалося недостатньо, скористайтеся відео уроками.  Создан 10 авг 2014    Комментарии       
  Имя или Email


  При указании email на него будут отправляться ответы
  Как имя будет использована первая часть email до @
  Сам email нигде не отображается!
  Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником